PiVOLKA 32


ELYADAL Duyurular Üyeler

 

Ali Haberal

Doğan Kökdemir (eposta)

ELYADAL

Zuhal Yeniçeri (eposta)
E. Öyku Us (eposta)

ELYADAL

Sinan Alper
Gülce Coşkun Şentürk
Okan Cem Çırakoğlu
Özlem Darcansoy İşeri
Kürşad Demirutku
Elvin Doğutepe
Ayşegül Durak Batıgün
Aykut Eken
Esra Güven
Nesrin Hisli Şahin
Nil Korkut
Doğan Kökdemir
Bahar Muratoğlu Pehlivan
Nilay Pekel Uludağlı
Didem Sevük
Deniz Tansel İlic
Sait Uluç
Erkan Yurtcu

ELYADAL ELYADALPiVOLKA

ISSN No: 2587-022X

PiVOLKAPiVOLKA, Başkent Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren Eleştirel - Yaratıcı Düşünme ve Davranış Araştırmaları Laboratuvarı’nda (ELYADAL) araştırmacı olarak çalışan kişilerin yayına hazırladığı bir bültendir. Bu bültenin amacı laboratuvarın çalışmaları hakkında bilgi vermek ve bilimsel gelişmeleri hem laboratuvar çalışanları ile hem de diğer ilgilenenlerle paylaşmaktır.

Neden PiVOLKA?
Araştırma grubunun kuruluş aşamasında genç araştırmacıların birbirlerine alışmasını sağlamak ve grup çalışması hakkında deneyimsel gözlem yapabilmesine olanak sağlamak amacıyla çalışma grupları oluşturuldu. Bu grupların seçiminde, araştırmacıların hiç birinin tam olarak bilgi sahibi olmadığı konuları seçmesi grup formasyonu açısından önemliydi. Bu nedenle Pi sayısı, VOLvox kolonisi ve KAradelikler ilk çalışma konuları olarak seçildi. PiVOLKA ismi bu grupların ilk hecelerinden oluşmaktadır.

Yayın Süreci

1. PiVOLKA, Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda 4 kez yayımlanır.

2. PiVOLKA'ya gönderilecek olan yazıların Akademik Yazım Kurallarına uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Akademik Yazım Kurallarını bilgisayarınıza indirmek için lütfen burayı seçiniz.

a. PiVOLKA'nın bir sayfası yaklaşık olarak 670 kelimeden oluşmaktadır. Gönderilen yazıların en fazla 4 PiVOLKA sayfası uzunluğunda olması beklenmektedir.
b. Yazıların Arial, Verdana ya da Times New Roman yazı tiplerinde birinde ve 12pt boyutunda, 1.5 satır aralıkla yazılması,
c. Yazar ismi ve iletişim adresinin, yazının ilk sayfasında, yazının başlığının hemen altında yer alması gerekmektedir. Örnek MS Word dökümanı için burayı seçiniz.

3. Yazım kurallarına uygun olan yazınızı e-posta yoluyla zuyen@baskent.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. İletinizde, hem gönderdiğiniz yazı hem de kendiniz hakkında bilgi vermeniz dosyalama işleminin sağlıklı yürüyebilmesi için gereklidir.

4. İletilen yazılar, öncelikle PiVOLKA'ya uygunlukları açısından editörler tarafından değerlendirilmektedir. Daha sonra, uygun bulunan yazılar danışma kurulu içinden ya da yayın yönetmenlerinin belirleyeceği 2 farklı uzman tarafından değerlendirilmekte ve yazara geribildirim verilmektedir. Olası düzeltmeler yapıldıktan sonra söz konusu yazı, yayın sürecine girmektedir.

PiVOLKA Arşivi

PiVOLKA 00
PiVOLKA 01
PiVOLKA 02
PiVOLKA 03
PiVOLKA 04
PiVOLKA 05
PiVOLKA 06
PiVOLKA 07
PiVOLKA 08
PiVOLKA 09
PiVOLKA 10

PiVOLKA 11
PiVOLKA 12
PiVOLKA 13
PiVOLKA 14
PiVOLKA 15
PiVOLKA 16
PiVOLKA 17
PiVOLKA 18
PiVOLKA 19
PiVOLKA 20

PiVOLKA 21
PiVOLKA 22
PiVOLKA 23
PiVOLKA 24
PiVOLKA 25

PiVOLKA 26
PiVOLKA 27
PiVOLKA 28
PiVOLKA 29
PiVOLKA 30

PiVOLKA 31
PiVOLKA 32