ELYADAL Duyurular Üyeler

 

Zuhal Yeniçeri (eposta)
Doğan Kökdemir (Yrd.)
Okan Cem Çırakoğlu (Yrd.)

ELYADAL

Gülce Coşkun
Didem Kadıhasanoğlu
Timur Karaçay
Nil Korkut Naykı
Nesrin Hisli Şahin
Nilay Pekel Uludağlı
Mete Yaman

ELYADAL

Gülçin Akbaş
Deniz Ekşi
Leman Korkmaz
Bahar Muratoğlu

ELYADALPiVOLKA

PiVOLKAPiVOLKA, Başkent Üniversitesi, Fen - Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren Eleştirel - Yaratıcı Düşünme ve Davranış Araştırmaları Laboratuvarı’nda (ELYADAL) araştırmacı olarak çalışan kişilerin yayına hazırladığı bir bültendir. Bu bültenin amacı laboratuvarın çalışmaları hakkında bilgi vermek ve bilimsel gelişmeleri hem laboratuvar çalışanları ile hem de diğer ilgilenenlerle paylaşmaktır.

Neden PiVOLKA?
Araştırma grubunun kuruluş aşamasında genç araştırmacıların birbirlerine alışmasını sağlamak ve grup çalışması hakkında deneyimsel gözlem yapabilmesine olanak sağlamak amacıyla çalışma grupları oluşturuldu. Bu grupların seçiminde, araştırmacıların hiç birinin tam olarak bilgi sahibi olmadığı konuları seçmesi grup formasyonu açısından önemliydi. Bu nedenle Pi sayısı, VOLvox kolonisi ve KAradelikler ilk çalışma konuları olarak seçildi. PiVOLKA ismi bu grupların ilk hecelerinden oluşmaktadır.

Yayın Süreci

1. PiVOLKA'ya gönderilecek olan yazıların Akademik Yazım Kurallarına uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Akademik Yazım Kurallarını bilgisayarınıza indirmek için lütfen burayı seçiniz. (Okumak için farenin sol tuşuna, bilgisayarınıza indirmek için ise sağ tuşuna basınız.)

a. PiVOLKA'nın bir sayfası yaklaşık olarak 670 kelimeden oluşmaktadır.
b. Yazıların Arial, Verdana ya da Times New Roman yazı tiplerinde birinde ve 12pt boyutunda, 1.5 satır aralıkla yazılması,
c. Yazar ismi ve iletişim adresinin, yazının ilk sayfasında, yazının başlığının hemen altında yer alması gerekmektedir. Örnek MS Word dökümanı için burayı seçiniz.

2. Yazım kurallarına uygun olan yazınızı e-posta yoluyla zuyen@baskent.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. İletinizde, hem gönderdiğiniz yazı hem de kendiniz hakkında bilgi vermeniz dosyalama işleminin sağlıklı yürüyebilmesi için gereklidir.

3. İletilen yazılar, öncelikle PiVOLKA'ya uygunlukları açısından editörler tarafından değerlendirilmektedir. Uygun olan yazılar daha sonra yayın kurulundaki 3 farklı kişi tarafından değerlendirilmekte ve yazara geribildirim verilmektedir. Olası düzeltmeler yapıldıktan sonra söz konusu yazı, yayın sürecine girmektedir.

PiVOLKA Arşivi

PiVOLKA 00
PiVOLKA 01
PiVOLKA 02
PiVOLKA 03
PiVOLKA 04
PiVOLKA 05
PiVOLKA 06
PiVOLKA 07

PiVOLKA 08
PiVOLKA 09
PiVOLKA 10
PiVOLKA 11
PiVOLKA 12
PiVOLKA 13
PiVOLKA 14
PiVOLKA 15

PiVOLKA 16
PiVOLKA 17
PiVOLKA 18
PiVOLKA 19
PiVOLKA 20
PiVOLKA 21
PiVOLKA 22
PiVOLKA 23

PiVOLKA Özel